Nieuw Bedrijfsgegevens widget
Contact
De afgelopen jaren zijn wij druk bezig geweest met het uitbreiden van ons zero-emissie materieel als onderdeel van ons CO2-beleid. Naast dat wij zelf onze CO2-uitstoot zoveel mogelijk willen beperken, ontstaat er ook steeds meer vraag vanuit opdrachtgevers naar emissieloze werkzaamheden. Zo zijn wij door ADS Groep gevraagd om te ondersteunen met emissieloze sloopwerkzaamheden bij de grootschalige renovatie van het vestigingsgebouw van een waterzuiveringsinstallatie in Vogelenzang.
Tijdens deze sloopwerkzaamheden hebben wij, nadat het asbest en Chroom-6 is geïnventariseerd en gesaneerd, het gehele gebouw klaargemaakt voor de geplande renovatiewerkzaamheden. Hierbij hebben wij onder anderen:
En dat allemaal hebben we gedaan met emissieloos materieel, van elektrisch handgereedschap tot een elektrische slooprobot, mini-kranen en wielladers, ze zijn allemaal voorbij gekomen tijdens dit project. Dat zorgt ervoor dat de werkzaamheden volledig emissieloos zijn uitgevoerd.
Een ander mooi voorbeeld van een emissieloos project zijn de sloop van de sloop- en grondwerkzaamheden ten behoeve van de nieuwe Milling Machine in de HTD hal van Tata Steel IJmuiden. Bij dit project hebben wij:
Ook deze werkzaamheden volledig emissieloos uitgevoerd met behulp van onder andere een 25-tons elektrische kraan.
Een andere reden waarom wij bewust bezig zijn met de elektrificatie van ons materieel, is het getekende convenant. In 2023 heeft branchevereniging VERAS namelijk samen met meer dan veertig andere partijen het Convenant Schoon en Emissieloos bouwen (SEB) ondertekend.Het doel van het convenant is om samen toe te werken naar een zero emissie situatie op bouw- en sloopplaatsen met een nadruk op de inzet van elektrisch materieel.
Hoewel we al mooie stappen hebben gemaakt richting de elektrificatie van ons materieel, is het zeker ons doel om nog verder te elektrificeren om samen met de andere partijen het convenant te laten slagen!