Recent namen wij als C.A. de Groot Groep B.V. deel aan de Circulaire Innovatieprijs van Gemeente Alkmaar. Samen met vele andere innovatieve ondernemers hebben wij onze circulaire innovatie aan een deskundige jury gepresenteerd.

Met trots mogen wij delen dat wij de derde prijs hebben gewonnen én een cheque van €5.000,- hebben ontvangen om onze innovatie verder te ontwikkelen en in werking te zetten!

🚀 Onze circulaire innovatie

Binnen onze Circulaire Hardhout HUB in Stompetoren werken wij dagelijks aan het hoogwaardig hergebruik van tropisch hardhout. Een belangrijk en arbeidsintensief onderdeel van dit proces is het verwijderen van ijzer (spijkers, schroeven en andere metalen resten) uit het hardhout. Momenteel gebeurt dit grotendeels handmatig. Daarom willen wij een machine ontwikkelen die automatisch ijzer herkent en dit er tussenuit zaagt.

Deze innovatie zorgt voor:

✅ Snellere verwerking van hardhout

✅ Minder handarbeid

✅ Een efficiënter en veiliger proces

✅ Meer impact binnen de circulaire keten


Met deze ontwikkeling zetten wij opnieuw een concrete stap richting een toekomst waarin hergebruik de norm is.

🤝 Let's connect!

Werk jij aan detectietechnologie, metaalherkenning, zaagautomatisering of industriële machinebouw?

Of ken je bedrijven die al bezig zijn met vergelijkbare toepassingen?

Wij komen graag in contact met partijen die ons kunnen helpen bij de ontwikkeling van deze machine of die waardevolle tips en ervaringen kunnen delen.

Samen versnellen we de circulaire transitie 🦾